За запитом Автора редакція повідомляє його про рішення редколегії щодо прийняття рукопису до опублікування. Рішення можуть бути такими: 1) рекомендується до друку в поданому автором варіанті, 2) рекомендується до друку після внесення автором змін з урахуванням зауважень і пропозицій рецензента, 3)необхідні додаткове рецензування й призначення ще одного рецензента після доопрацювання статті автором з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених попереднім рецензентом, 4) відхилити статтю.
1.Якщо в рецензії містяться зауваження з пропозицією необхідності доопрацювання статті (внести певні корективи), стаття направляється Авторові для її удосконалення й подання оновленого варіанту. У разі незгоди Автора з положеннями рецензії він може коректно і обґрунтовано спростувати зазначені недоліки, чи аргументувати мотивацію тих авторських положень, які сприйняті Рецензентом як недоречні й недоцільні. До оновленої статті Автор додає (з урахуванням думки Рецензента) листа, який містить відповіді на всі зауваження та пояснення до внесених в ній змін. Удосконалений варіант статті повторно надається Рецензентові для прийняття повторного рішення й у разі згоди з Автором – підготовки мотивованого висновку про можливість її публікації.
- Редколегія залишає за собою право наукового та літературного редагування змісту статті за узгодженням з Автором. Незначні виправлення лексико-семантичного, пунктуаційно-граматичного, мовно-стилістичного або формально-технічного характеру, які не впливають на якість змісту статті, вносяться технічним редактором без узгодження з Автором. За необхідності з’ясування окремих питань, що виникли, або у зв’язку з бажанням Автора рукопису, останні повертаються йому у вигляді макету для схвалення.
- За запитом Автора Редакція надає йому довідку про прийняття статті до опублікування за підписом Головного редактора.
- Датою прийняття статті до друку вважається дата рішення редакційної колегії щодо виправданості опублікування статті в тому чи тому випуску цього наукового видання.
Підставами для відхилення статті від опублікування є такі чинники:
- Перевірка рукопису статті в системі (Detector Plagiarist, Antiplagiat, eTXT) не дала позитивного результату (виявлено плагіат).
- Стаття не відповідає галузевому профілю збірника наукових праць
3.У статті не витримано вимоги, передбачені стандартизованими підходами до наукових статей, що встановлені МОН України та міжнародними конвенціями.
4.Не враховано зауваження й побажання Рецензентів з приводу дискусійних питань, що виникли при рецензуванні.
- Редакційною колегією на підставі експертної оцінки двох Рецензентів прийнято рішення про повернення Авторові рукопису без права його повторного подання в редакцію.